Jesteś tutaj: Strona główna  › Firma  › Logo naszej firmy

LOGO NASZEJ FIRMY

Lew stanowi odwieczny symbol władzy i męstwa, który budzi ogromny respekt. Les to zwierze, którego wizerunek od zawsze wykorzystywany był w wielu starożytnych figurach, rzeźbach i budowlach. Najczęściej wizerunek lwa pojawiał się przy wejściach do świątyń oraz pałaców, w których urzędowali starożytni władcy. Figury lwa stanowiły filary, które najczęściej symbolizowały funkcję obronną. Wizerunek lwa był nierozłącznym elementem związanym z władzą, siłą i męstwem, który był nieustannie eksponowany przez wielu starożytnych władców.

W dzisiejszych czasach również dosyć często odwołujemy się do wizerunku lwa tylko, że odbywa się to w nieco bardziej wyrafinowany sposób. Postać lwa pojawia się w logach firm znanych na całym świcie. Epicki rozmach znany ze średniowiecza został zamieniony na ciekawe rozwiązania graficzne, jakie możemy zaobserwować właśnie w logach znanych międzynarodowych korporacji.

Lew odwojuje się również do legendy o Św. Hieronimie, który jest patronem wszystkich tłumaczy. Dlatego stanowi również podporę trzech filarów, na których została oparta cała działalność naszej agencji tłumaczeń.