Jesteś tutaj: Strona główna  › Specjalizacje  › Nauka

NAUKA

W naszej bogatej ofercie można również znaleźć tłumaczenia naukowe. Jest to dosyć trudna i złożona forma tłumaczeń ponieważ takie teksty odnoszą się do konkretnych dziedzin naukowych. W związku z tym nasi tłumacze regularnie się rozwijają, nie tylko na płaszczyźnie lingwistycznej. Teksty naukowe, które tłumaczy nasza agencja najczęściej są powiązane z biologią i chemią. Tego typu zlecenia pochodzą najczęściej od osób powiązanych ze szkolnictwem wyższym. Współpracujemy z renomowanymi uniwersytetami i politechnikami, jak również agencjami rządowymi.
 
Do ekstremalnie skomplikowanych tekstów niezbędna jest pomoc ekspertów, z której regularnie korzystamy. Dzięki temu możemy wyeliminować ewentualne błędy merytoryczne.
 
Przy tłumaczeniu tekstów naukowych budujemy obszerną pamięć tłumaczeń, która znacznie ułatwia naszą pracę. Jej wykorzystanie pozwala na skrócenie czasu, jaki muszą poświęcić nasi pracownicy na przetłumaczenie kolejnego tekstu z tej samej dziedziny, który pochodzi od tego samego klienta. Dzięki zastosowaniu pamięci tłumaczeń możemy zachować spójność i przede wszystkim zgodność terminologiczną.
 
Poniżej prezentujemy Państwu listę wybranych tłumaczeń naukowych, które wykonała nasza agencja:
  • Artykuły poświęcone obróbce termicznej i wykorzystaniu różnego rodzaju związków chemicznych dla jednej z czołowych uczelni technicznych w Polsce
  • Raporty i ekspertyzy dotyczące chorobom atakującym plantacje pomidorów
  • Artykuł mający na celu zwiększenie potencjału w ramach zrównoważonego rozwoju poprzez integrację zmian klimatycznych i planowanie strategiczne
  • Prace naukowe na temat optymalizacji procesu karburyzacji
  • Opis procesu pozwalającego na azotowanie narzędzi w próżni
  • Artykuł poświęcony azotowaniu w niskim ciśnieniu w wielofunkcyjnych piecach próżniowych
  • Analiza procesów wymiany cieplnej oraz ich wzmacniania